logo Silvarium tisk

Bulharská produkce dřeva klesla na nejnižší úroveň za poslední roky. Nové vládní údaje ukazují, že objemy těžby jsou nyní o více než 30 % nižší než před 10 lety. Vládou kontrolovaná Bulharská výkonná lesní agentura (EFA) zveřejnila, že objemy těžby v loňském roce klesly na pouhých 42 % ročního přírůstku lesů – což je výrazně méně než evropský standard 75–80 %.

Celý článek najdete zde.

Komentáře  

0 # schutzmeister@iex.cz 2026-01-19 11:26
Jenže tam produkce neklesla, jako tady, protože se netěží, ale proto, že dříví není komu prodat.
Pila jako tady Stora nebo Pfeifer tam není, jen drobní Woodmajceři, které v řezivu totálně válcuje Ukrajina a Rumuni.
Drží se Krono, ale místní papírna zavřela loni v říjnu / a už to nedá / a Mondi už před pár lety.
Krom něco málo smrku je hlavní dřevina buk a cer a hlavní výrobek palivo.
Na černou borovici prakticky není zpracovatel.
Moc tam nejsou cesty, železnice bídná. Takže ani kulatinu není moc kam vozit.
Jižní správy prakticky netěží.
Tam je to ještě stará dobrá Osmanská říše.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete působení dosavadního generálního ředitele Lesů ČR Dalibora Šafaříka za úspěšné?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS Národní lesnický institut ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě