logo Silvarium tisk

Jak nakoupit dřevo co nejvýhodněji a nenechat se oklamat prodejci, kteří vymýšlí stále nové finty a triky? Pokud uvažujete o nákupu palivového dřeva, zjistíte, že různí výrobci používají různé měrné jednotky pro prodej. Což může být matoucí. Metr krychlový dřeva u jednoho výrobce nebo kubík dřeva u druhého totiž vůbec nemusí znamenat jedno a totéž. Jak se v jednotkách správně zorientovat, abyste zbytečně neplatili více?

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+8 # sanjasin 2023-04-18 06:58
Citace: Základní jednotkou, která se využívá pro měření dřeva, je 1 m3 neboli jeden prostorový metr. Autor hned na začátku dezinformuje, kubík M3 = plnometr plm a není to prostorový metr = prm, kde jsou vzduchové mezery.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě