logo Silvarium tisk

Národní park České Švýcarsko „zdědil" po předchozích hospodářích, kteří se nepoučili z velké katastrofy minulého století, značnou plochu pokrytou smrkovými monokulturami. Ty nyní masivně hynou. Jaké řešení park zvolil?

Projevy globálních klimatických změn můžeme v současnosti kolem sebe pozorovat téměř každý den. Častější a extrémnější klimatické jevy jako sucho nebo vichřice viditelně postihují zdejší přírodu, pod velkým tlakem se ocitají lesy. V některých oblastech jsme svědky plošného a kalamitního rozpadu smrkových a borových porostů. Jak na tuto situaci reagují vedení národních parků, nejcennějších přírodních území v České republice, a jaká řešení volí?

Celý článek najdete zde.

Komentáře  

+3 # Starý 2019-07-25 12:30
Jistě, nebudu -li, muset platit daně a o les pečovat, tak nemám problém jako tito, o les přestat pečovat a budu se těšit z přírodních poměrů a dotačních podpor za bezzásahovost, budu zakazovat lidem chodit do lesa z důvodu ochrany tetřeva a třeba i vrabce, kteří za chvilku budou unikátní.... a tak dál a dál at absurdum - na to vše lehce dojde při tomto kocourkovském hospodaření.

Co takto návrh - páni ministři, v polích již nejsou žížali, ptáci, hmyz ..., tak zakážeme vstup veškeré veřejnosti do lesů, tam se ještě něco najde !!! Je třeba chránit tuto říši, jinak sami pojdem.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Měl by stát přispívat na ekosystémové funkce lesů?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě