logo Silvarium tisk

Prudké oteplování Evropy už nelze zastavit. Jak bude vypadat kontinent a Česko v polovině století?

Celý srpen roku 2015 byl v Česku obecně velmi teplý. Začátkem onoho měsíce se však událo něco skutečně neobvyklého: meteorologové zaznamenali sérii devíti dnů v řadě, kdy teploty na některých stanicích šplhaly nad 37 stupňů Celsia. Řeky se měnily v potoky, průmysl neměl kde brát vodu, sanitky svážely do nemocnic lidi kolabující kvůli horku. V Ústí nad Labem naměřili téměř 40 stupňů, což se již blíží vůbec nejvyšší teplotě, která kdy u nás byla zaznamenána (40,4 °C v roce 2012 v Dobřichovicích nedaleko Prahy).

Celý článek najdete v týdeníku Respekt

Komentáře  

+11 # Starý 2023-07-24 13:50
Pokud nám vědci budou tvrdit, že les sežraný kůrovci je správné řešení, že betonová města jsou prospěšná, jelikož neodpařují vodu, jak uvádí p Storch v předchozím článku, tak to se máme na co "těšit", usmažíme se jak vepřový řízek.
Přehrady, rybníky, tůně, - odpařují vodu. tak se dle našich "vědců" nebudou stavět???

Vystěhujme vědce, bez ničeho do pouští, na žhavém písku se jim bude skvěle dařit a odpar vody nebude a nebude - TAM BUDOU SPOKOJENÍ A MOHOU TAM ROKY VEGETOVAT...LEBEDIT SI NAD TÍM JAK NEDOCHÁZÍ K ODPARU VODY. Tak proč jsou v našich podmínkách a v areálu škol, V LESÍCH - do pouští s nimi, TAM SE JIM MYŠLEKY BUĎ SPRAVÍ A NEBO MOZKY UVAŘÍ ...

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě