logo Silvarium tisk

Změna silničního zákona ztíží příští rok situaci na cestách.

Ranské polesí na severu Havlíčkobrodska bývá v létě častým místem výletů cyklistů. Hlubokými lesy tu vede síť zpevněných cest i oficiální cyklotrasy. Je však možné, že na některé cyklisté nebudou smět. Kvůli novele silničního zákona bude správce lesa žádat zákaz vjezdu cyklistů.

Problém při předjíždění

Od počátku roku dojde ke změně zákona o provozu na pozemních komunikacích. Součástí změn bude i diskutovaná povinnost předjíždět cyklisty ve vzdálenosti nejméně jeden a půl metru.
Už méně se ale mluví o tom, že povinnost předjíždějícího vozidla dodržet od cyklisty vzdálenost má platit i na účelových komunikacích s maximální rychlostí do 30 kilometrů v hodině. Tam má být minimální vzdálenost jeden metr. Pro lesníky, kteří těžkou technikou svážejí z lesů kulatinu, je ale i to moc.

Celý článek najdete v deníku Mladá fronta DNES

Komentáře  

+8 # Starý 2021-11-26 09:30
Cyklisté a národ by celkově měl přijít o lesy, a to z jednoduchého důvodu, aby si jich tak trochu-jinak, začal vážit.
Dříve na vesnici lidé velice dobře věděli co je les a co práce obnáší a dnes:
LČR nám ukazují dny na obnovu lesa, ale veškeré sázení v prezentovaných záběrech je v oplocenkách, to se již asi bojí, že lidé co něco malinko vysadí to za rok ani nenajde, jelikož zvěř to zničí.

TO JE DOBA - KRÁSNÁ A BEZELSTNÁ...

a LIDÉ, TĚM TO VYHOVUJE

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě