Prachatice 29. ledna (ČTK) - Prachatice postaví za dva miliony korun areál lesních her, chtějí ho otevřít příští rok. Jeho součástí bude žabí tůň i veverčí dráha, vstup bude zdarma. Zastupitelé rozhodli, že radnice požádá o dotaci milion korun na ministerstvu pro místní rozvoj. ČTK to řekla ředitelka sportovních zařízení města Radovana Kutláková.
Areál nabídne pět stanovišť, zpodobní obydlí lesních zvířat, jako je mraveniště, veverčí stezka, ptačí hnízda, žabí tůň a pavoučí altán se sítěmi. "Projekt využívá výsostně přírodní materiály, především dřevěné prvky, lana, jediným nepřírodním materiálem je klouzačka," řekla Kutláková.
Náklady město odhadlo na dva miliony korun, polovinu částky chce získat pomocí dotace z ministerstva pro místní rozvoj, o kterou požádá. S areálem bude sousedit trialová dráha, naváže na něj i zážitková stezka víly Majolenky. Autorem postavy je šumavský spisovatel Hynek Klimek. Areál se napojí na oboru, kde společnost Městské lesy Prachatice chová v ohradách lesní zvířata.
"Areál lesních her bude součást přírodního celku, jedna ze zastávek, která v dětech ve věku tří až dvanácti let rozvine obratnost, aby se uměly pohybovat v přírodě, dozví se něco o zvířatech. Vznikne také kaskáda chodníčků s odpočívadly pro maminky a tatínky," řekla Kutláková. Do budoucna přibudou adrenalinové prvky pro starší děti. Město vzalo podle místostarosty Jana Klimeše (ČSSD) v potaz i požadavky žáků středních škol.
Prachatice 23. ledna schválily také nový územní plán, který pro nové byty a domy počítá s plochou 56 hektarů, rozšíří se i průmyslová zóna. Loni hospodařilo město s přebytkem kolem 20 milionů korun, úvěry snížilo na 27 milionů korun, což je podle starosty Martina Malého (Nezávislí) nejnižší objem úvěrů za posledních dvacet let.
Prachatický areál lesních her bude jen z přírodních prvků (ČTK)
Monitoring médií
- pondělí 22. prosinec 2025
- Nařízení EU proti odlesňování bude odloženo a zjednodušeno (nli.gov.cz)
- Ministerstvo zemědělství schválilo OPRL2 pro PLO 16, 17 a 18 (nli.gov.cz)
- Proces aktualizace OPRL2 (nli.gov.cz)
- V lese u Svatého Linhartu hořel stroj na těžbu dřeva (karlovarsky.denik.cz)
- Umělé vánoční stromky zůstaly v menšině. Většina je od soukromých pěstitelů (novinky.cz)
- Lesní škola Ostravských městských lesů, místo, kde se rodí vztah k přírodě (pr.denik.cz)
- pátek 19. prosinec 2025
- Evropský parlament schválil novelu nařízení o odlesňování. Nařízení se již nebude vztahovat na tisk (TZ ČUV)
- Park České Švýcarsko plánuje nové projekty, chce nové návštěvnické centrum (ČTK)
- Dřevostavby ve veřejném sektoru: jaké vlastnosti mají školy, úřady, zdravotní střediska apod. ze dřeva? (tvarchitect.com)
- Děčín nabízí vánoční stromy vypěstované v městských lesích, cena zůstává stejná jako loni (ČRo - sever.cz)
Anketa
Poslední komentáře
-
MENDELU zkoumá ochranu a management populací jasanu úzkolistého
, Před 3 dnyTaky se zdá, že K.und K.fořti to už pořešili. Geneticky vybrali a ... -
MENDELU zkoumá ochranu a management populací jasanu úzkolistého
, Před 3 dny"nevysvětlené dramatické snížení plodnosti jasanu a šíření kořenových hnilob" ... -
SVOL: Sběr materiálu pro adventní výzdobu má svá pravidla. SVOL upozorňuje na zákonná omezení (svol.cz)
, Před 6 dnyJaký sběr, jde o řádění našich "vážených spoluobčanů", vždy před vánoci ... -
Ruský lesnický průmysl očekává v roce 2026 prudký pokles produkce kvůli sankcím a vysokým nákladům
, Před 1 týdnemIlim - největší sovětský papírník - škemrá o státní subvenci. -
Ruský lesnický průmysl očekává v roce 2026 prudký pokles produkce kvůli sankcím a vysokým nákladům
, Před 1 týdnem:lol: :lol: :lol: Odkaz jsem si neuložil, ale je to z diskuze na jakémsi ... -
Ruský lesnický průmysl očekává v roce 2026 prudký pokles produkce kvůli sankcím a vysokým nákladům
, Před 1 týdnemNekoukejte a nevěřte tolik lhářům a masírce z ČT a jiných podobných ... -
Ruský lesnický průmysl očekává v roce 2026 prudký pokles produkce kvůli sankcím a vysokým nákladům
, Před 1 týdnemA je třeba poznamenat, že situaci také zhoršilo zavedení elektronických ... -
Optimální intenzita probírek podporuje odolnost smrkových monokultur, uvádí nová studie
, Před 1 týdnemA pak je tu třeba si uvědomit, proč v praktické taxaci to číslo tedy, aspoň ...













