logo Silvarium tisk

Psal se rok 2018 a já cestovala po Latinské Americe, abych v rámci mezinárodních rozvojových studií navštívila několik organizací zaměřených právě na rozvoj. Mou poslední zastávkou byl alternativní zemědělský projekt v Belize. Dostat se tam znamenalo využít místní způsob dopravy – jízdu na korbě pick-upu – a požádat řidiče, aby mě nechal vystoupit v zatáčce, které místní říkají Skládka. Odtamtud jsem musela pěšky do malé vesnice, abych našla muže jménem Alfonso. Zeptala jsem se prvního člověka, kterého jsem potkala, a ten mě nasměroval k jeho domu.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

0 # schutzmeister@iex.cz 2022-11-09 12:00
Jen bych k článku jako vlastník jedlého lesa dodal, že nejde pouze o samozásobení potravinama - to můžete mít permakulturní sadozahradu a ne les - ale o kombinaci potravinového zásobení a těžby dříví - proto jde o les. Krom samozřejmě ještě jednoho plusu - údržba je daleko snažší, jak u intenzivního sadu.
A - kupodivu - lesní a jedlé dřeviny se velmi dobře snáší až podporují - takže super úroda i nezanedbatelný etát dřeva. Při sadbě cenných dřevin jako ořech, hruška, švestka, meruňka si umím představit i slušnej zisk z prodeje dřeva.
V tomto pojetí taky skvěle funguje pařezení - jak vtroušených nejedlých tak třeba slivoní.
Ale tady u " přežranejch lidí " je to samo jen pro radost. :roll:

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě