logo Silvarium tisk

Letošní jarní a letní počasí sice bylo chladnější a deštivější než loni, ale postup ničivého kůrovce na Vysočině jenom mírně zpomalilo. Změnu ani v dalších dvou třech letech podle odborníků nelze čekat. Katastrofě v kraji vzdorují jen oblasti Jihlavských a Žďárských vrchů.

„Území postižené kůrovcem se v rámci Vysočiny bohužel zvětšuje. Nejméně postižená a před kůrovcem zatím nejvíce bezpečná se jeví oblast Žďárských vrchů: Novoměstsko, část Žďárska a nejsevernější a nejvýše položené části Bystřicka, a oblast Javořice," říká Jiří Bartoš, vedoucí oddělení lesního hospodářství a myslivosti krajského úřadu.
„Je to dáno nadmořskou výškou a s tím souvisejícími nižšími úhrnnými ročními teplotami a vyšší úrovní srážek," vysvětluje.
Vysočina patří v Česku k nejvíce zasaženým krajům. To se příliš nezměnilo ani tím, že letos oproti třem loňským „vyletěly" pouze dvě generace kůrovce.

Celý článek najdete zde.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě