Obyvatelé pelhřimovské místní části Skrýšov zůstali po nedělních vydatných deštích bez pitné vody. Vodárny musely zásobování obnovit pomocí cisteren. Podle odborníků se na problému podepsala i kůrovcová kalamita.
Obyvatele Skrýšova u Pelhřimova překvapil po nedělních večerních deštích nečekaný problém. V místní části přestala téct voda z prameniště na Křemešníku, které obec běžně zásobuje.
Nad Skrýšovem stojí nenápadný objekt ukrývající vodojem. Podle předsedy osadního výboru Zdeňka Martínka přestala voda téct v neděli večer. „Bylo to mezi sedmou a osmou hodinou večer. Lidé mi z obce psali zprávy, ale v tu chvíli se s tím nedalo nic dělat,“ říká.
Celý článek najdete zde.
















