logo Silvarium tisk

S ředitelem ČIŽP jsme mluvili mimo jiné o tom, proč ho funkce lákala, proč je ochoten vzdát se některých kompetencí, co ještě může udělat v otravě řeky Bečvy, o možnostech postihu Erika Geusse a jak se mu pracovalo s Alenou Schillerovou.

Co vás vedlo k tomu, abyste se ucházel o místo ředitele České inspekce životního prostředí?

Resort životního prostředí je moje srdeční záležitost. Už během studií na právech jsme se orientoval na ochranu životního prostředí. Pak jsem pracoval osm let v Agentuře ochrany přírody a krajiny. Nakonec mě profese odvála na ministerstvo financí, ale když se ukázala tato příležitost, šel jsme po ní. Samozřejmě jsem věděl, že Česká inspekce není v ideální formě. Říkal jsem si, že by mě bavilo pokusit se to napravit.

Celý rozhovor najdete zde

Komentáře  

+5 # Starý 2023-07-24 06:55
Něco i uchází, ale lesní inspekce, jako jediná dala i LČR pokutu za opravdové nesoulady a kde byla ta za životní prostředí?-les je VKP!
Tak tu co pracuje zrušíme!!!

Stařec se diví, ale politika je věc všemocná a při dnešní vládě těžko chápat?

Kam to vede všichni vidíme....

Bejček má v jednom pravdu, jedna část funguje, tak ji zrušíme a tu co nefunguje, tak necháme konat dál.

Další skvělá vize pro naše životní prostředí a lesy !!!

Tímto ale neberu prvenství v nečinnosti všech státních mysliveckých sekcí!!! Ty bych rušil bez počkání, za to co předvádí v posledních 30 letech a jak je za jejich významné asistence ničen les !!!

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě