logo Silvarium tisk

Na Šumavě letos návštěvníkům chystají rok plný zajímavostí o odumřelých dřevinách. Správci vyzdvihnou jejich důležitost. Tlející dřevo a jeho význam pro přírodu a obnovu lesa. To je letos téma přednášek či vycházek pro veřejnost v Národním parku (NP) Šumava. Správci parku chtějí lidem vysvětlovat, že odumřelé dřevo není mrtvé, ale slouží jako prostor a zásobárna živin pro nový život. K volbě tématu přispěly výsledky dotazníkového šetření mezi návštěvníky. „Bezmála polovina lidí na otázku ohledně krásy šumavské přírody odpověděla, že se cítí smutně při pohledu na plochu s odumřelými stromy. Věřím, že po tomto roce budou návštěvníci na tlející dřevo nahlížet trochu jinak a procento těch smutných se zásadně sníží,“ pověděl ředitel národního parku Pavel Hubený.


Celý článek najdete v MF DNES.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě