logo Silvarium tisk

Jana Fabianová, moderátorka:

Na zemi jsou ještě pořád vyvrácené stromy a polámané větve. Po bouřkách z konce června jsou v některých moravskoslezských lesích a parcích stále lokality, které jsou pro kolemjdoucí nebezpečné, například Ostravské Městské lesy taková místa vyznačily varovnými cedulemi i červenobílou páskou.

Klára Balhar, redaktorka:

Vývraty, zlomy, uvolněné větve. I po necelém měsíci stále hrozí nebezpečí úrazu třeba v starobělském Černém lese, ale i na řadě dalších míst v rámci Ostravy.

Vladimír Blahuta, ředitel, Ostravské městské lesy a zeleň:

Navíc v době, kdy jsou v podstatě školní prázdniny, takže rodiče s dětmi putují prostě po lesích, nedoporučujeme vstupovat mimo lesní cesty, které už jsou k dnešnímu dni zpřístupněné, protože tam skutečně hrozí riziko a nebezpečí úrazu.

Klára Balhar, redaktorka:

Podle ředitelství Ostravských městských lesů by měly vyřešit kalamitní stav do konce měsíce.

Michal Dočkal, revírník revíru Ostrava-Jih:

V prvé řadě jsme odklízeli lesní cesty, které byly vlastně popadanými stromy zataraseny.

Klára Balhar, redaktorka:

V této chvíli jsou krizová místa označená informačními tabulemi a výstražným značením. Řada polámaných částí stromů visí stále v korunách a hrozí jejich pád.

Michal Dočkal, revírník revíru Ostrava-Jih:

V minulosti já osobně si takové bouře nepamatuji.

Vladimír Blahuta, ředitel, Ostravské městské lesy a zeleň:

Evidujeme k dnešnímu dni zhruba 1000 m3 kalamitního dříví na lesních pozemcích a zhruba 300 kubíků kalamitního dříví na nelesních pozemcích.

Klára Balhar, redaktorka:

Ničivý vítr proměnil i podobu hráze mezi Jistebnickými rybníky, více než dvě desítky stromů tady proměnil v pahýly.

Šárka Storzerová, starostka obce Jistebník:

Naše zásahová jednotka hasičů tyto stromy odklidila tak, aby byl zachovaný průjezdný profil pro projíždějící automobily.

Klára Balhar, redaktorka:

Situace je tu z několika důvodů složitější. Obec totiž stromy nevlastní a navíc se zde našel i chráněný brouk páchník hnědý.

Šárka Storzerová,starostka obce Jistebník:

Není možno to vrbové dřevo jen tak odstranit, ale bohužel budeme muset převést toto dřevo na nějakou deponii, kde dojde k tomu postupnému vývoji a zachování toho rodu toho brouka.

Klára Balhar, redaktorka:

Celková cena škod tady v Jistebníku by se podle obce měla vyšplhat až na 3 000 000 Kč.

Klára Balhar, Česká televize

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě