logo Silvarium tisk

V Krkonošském národním parku skončil největší projekt na obnovu mokřadů. VRCHLABÍ Na 35 lokalitách pracovníci Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) v loňském roce dokončili obnovu mokřadů, které byly v minulosti odvodněny. Na horách zrušili desítky kilometrů původních odvodňovacích kanálů. Jde zatím o největší realizovaný projekt tohoto typu v Krkonoších. Ochranáři se obnově krkonošských mokřadů věnují intenzivně. Důležitým nástrojem je vedle zahrnování starých odvodňovacích kanálů také stavění dřevěných přehrážek, která zadržují vodu v krajině a zpomalují odtok z mokřadů. Od roku 2010 Správa KRNAP realizovala tři velké projekty v hodnotě několika desítek milionů korun.

Celý článek najdete v deníku Mladá fronta DNES

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Kterou z hlavních změn v návrhu novely lesního zákona byste nejvíce přivítali?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě