Romana Lehmannová, moderátorka
Správa šumavského parku začala s obnovou bezlesí v chráněné oblasti nedaleko Kvildy. Náletové dřeviny totiž brání v růstu významným druhům rostlin. Prostor bez stromů je také přirozeným prostředím pro tetřívka obecného, který na Šumavě patří ke kriticky ohroženým živočichům.
Zdeněk Mlnařík, redaktor
Louky tu desítky let zarůstaly hlavně smrky a ty odčerpávají živiny pro další druhy rostlin, třeba arniku nebo všivec lesní. Kolem bučiny nedaleko Kvildy vykácí lesníci zhruba 1 000 m3 dřeva.
Celou reportáž najdete zde.














Komentáře
Zákon o rostlinolékařské péči říká jasně "louky je povinnost posekat dvakrát ročně" tedy - zákonná povinnost!!!
Tady stát ALÁ CHKO desítky let nic neseká, veřejně to přizná, o krajinu nepečuje, ovšem pravidelně na to každý rok dostane stovky milionů....ale i to je málo. Na drahá auta, poflakování, drahé dovolené a pod to stále nestačí. Tak budou tito "skvělí státní hospodáři" požadovat další náklady na sekání luk - což měly dávno dělat ze zákona!!
OVŠEM ZKUSTE TŘEBA JAKO ZEMĚDĚLEC CO DOSTÁVÁ DOTACI, SVOU LOUKU DVAKRÁT DO ROKA NEPOSEKAT !!!
TO NEDOSTANETE ANI VYNDRU. POKUD HNED NEJSTE NAPŘÍMO DLUŽNÍKEM STÁTU A ČERNÁ OVCE V TISKU.
TADY UTÍKAJÍ PENÍZE A KDE JE ZAKLÍNADLO STÁTU, JAK VLASTNÍCI LESŮ ODÍRAJÍ OBČANY O PENÍZE , KTERÉ PLOŠNĚ /NE PRO KAMARÁDY/, POTŘEBUJÍ NA PROVOZ.
KDOPAK TOTO KONTROLUJE a řídí tuto ekonomiku, Masaryk se v hrobě obrací!!
Ostatně běžte svobodně v rámci obecného užívání lesa do jakékoli CHKO?
A co stát, na provoz této žumpy opět zvedne daně. Jen se divím, že to lidé ještě trpí!!!
Těžko uplatňovat optiku obydlených oblastí.
Život se sem vrací jen zvolna, pokud vůbec.
Míra pracovního odhodlání sudetského němce je dost vzdálená rumunskému kolonistovi.