Až 450 tisíc korun „vytěží" Hradčovice ročně ze svých lesů. Obec hospodaří na více než sto hektarech, což představuje pravidelný příjem ve výši 350-450 tisíc korun. Část peněz se sice vrací zpět na obnovu a péči o lesní porost, většina ale zůstává v obecní pokladně. Vlastní lesy a dobrá bilance hospodaření tak obci i letos dovolí prodej vánočních stromků za pouhých 100 korun.
„Lidovou cenu držíme už několik let a je dán příslib, že cena se zvedat ani v dalších letech nebude," usmívá se starosta Jan Popelka. „Pokud jde o vánoční stromky, ročně prodáme na 140 smrčků. Stromky samozřejmě přivezeme lidem sami až do vesnice. K prodeji jsou pak před budovou obecního úřadu," dodal starosta.
Podle Jana Popelky je v obci zájem také o prodej palivového dřeva. „Kromě toho nabízíme lidem pravidelně na jaře a na podzim také možnost vytěžit si i klestí. Tady ale jde o práci vlastní silou. Zájem o dříví je solidní a obci se daří všechny požadavky pokrýt," řekl starosta.
Obec nabízí dřevo i stromky (Dobrý den s kurýrem)
Monitoring médií
- pátek 26. červen 2026
- Ve Středočeském kraji se poblíž porostů nesmí rozdělávat oheň, kvůli horku a suchu hrozí požáry (irozhlas.cz)
- Plzeňský kraj vyhlásil období nepříznivých klimatických podmínek (klatovy.cz)
- Opatření proti požárům v Českém Švýcarsku (ČT 1)
- V NP Podyjí je kvůli suchu zvýšené riziko požárů, v terénu je více strážců (ČTK)
- Správa KRNAP varuje před rizikem požárů v současném horkém počasí (ČTK)
- V Hodonínské Dúbravě zalévají les (ČT 1)
- Lesopark s tůní, nové aleje i hruškový sad. Po tornádu leckde oživili přírodu (impuls.cz)
- ČZU se odvolala proti výsledku hodnocení vysokých škol a žádá srozumitelné vysvětlení postupu (czu.cz)
- MENDELU podala odvolání proti výsledku hodnocení v segmentu vysokých škol a žádá opakované projednání (mendelu.cz)
- „Palivové dřevo v létě nikdo neřeší.“ Radek popsal, jak nakupuje dřevo za polovinu (drevostavitel.cz)













