logo Silvarium tisk

Bobři mají vliv. Tito hlodavci kácením stromů a přehrazováním toků mění svět kolem sebe, zvyšují hladinu vody a vytvářejí prostředí pro rozmanité rostliny, hmyz, ryby a další živočichy. Patří k nejznámějším ekosystémovým inženýrům na světě, což je označení pro druhy, které mají na své prostředí obrovský dopad. Vlci jsou také mocní. Jsou vrcholoví predátoři a jejich schopnost zabíjet se odráží v potravním řetězci. Mají přímý vliv na kořist, a ta zase může ovlivnit vegetaci, další zvířata a dokonce i to, jak tečou potoky. Co se konkrétně stane, když se vrcholový predátor setká s ekosystémovým inženýrem a sežere ho, táže se list The New York Times.

Celý článek najdete zde

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě