KRKONOŠE Nová Stezka korunami stromů, která vyrůstá od září loňského roku na úpatí Černé hory v Janských Lázních, se veřejnosti otevře první červencovou neděli. V současnosti se dokončují závěrečné práce. Stavbě při otevření 2. července požehná katolický kněz Zbigniew Czendlik.
Výše investice do stezky činí asi 170 milionů korun. Investoři očekávají, že by ji ročně mohlo navštívit zhruba 200 000 lidí. Stezka bude 1300 metrů dlouhá a návštěvníky zavede i do podzemí. Otevřena bude denně s výjimkou Štědrého dne.
V podzemní jeskyni o rozloze 400 metrů čtverečních budou mít návštěvníci možnost studovat mikrosvět půdy – od kořenů po nejmenší živočichy. Stezka bude pak stoupat do výšky 23 metrů nad terén. Zhruba ve dvou třetinách stezky bude vyhlídková věž vysoká 45 metrů. Celá stavba bude bezbariérová a bude mít několik adrenalinových sekcí, její součástí bude například suchý tobogan vedoucí vnitřkem vyhlídkové věže. Garantem přírodněnaučného konceptu stezky je Správa Krkonošského národního parku.
V Česku jsou zatím dvě stavby podobného charakteru. V roce 2012 byla otevřena Stezka korunami stromů v Lipně nad Vltavou na Českokrumlovsku. Na konci roku 2015 byla otevřena Stezka v oblacích v Dolní Moravě na Orlickoústecku v pohoří Králický Sněžník. Lipenskou stezku navštěvuje několik stovek tisíc lidí ročně, stezka v Dolní Moravě měla za první rok provozu návštěvnost 180 000 lidí.
Nový hit. Stezka korunami stromů otevře už v červenci (MF Dnes)
Monitoring médií
- pátek 26. červen 2026
- Ve Středočeském kraji se poblíž porostů nesmí rozdělávat oheň, kvůli horku a suchu hrozí požáry (irozhlas.cz)
- Plzeňský kraj vyhlásil období nepříznivých klimatických podmínek (klatovy.cz)
- Opatření proti požárům v Českém Švýcarsku (ČT 1)
- V NP Podyjí je kvůli suchu zvýšené riziko požárů, v terénu je více strážců (ČTK)
- Správa KRNAP varuje před rizikem požárů v současném horkém počasí (ČTK)
- V Hodonínské Dúbravě zalévají les (ČT 1)
- Lesopark s tůní, nové aleje i hruškový sad. Po tornádu leckde oživili přírodu (impuls.cz)
- ČZU se odvolala proti výsledku hodnocení vysokých škol a žádá srozumitelné vysvětlení postupu (czu.cz)
- MENDELU podala odvolání proti výsledku hodnocení v segmentu vysokých škol a žádá opakované projednání (mendelu.cz)
- „Palivové dřevo v létě nikdo neřeší.“ Radek popsal, jak nakupuje dřevo za polovinu (drevostavitel.cz)













