logo Silvarium tisk

Od Grand Canyonu po národní parky Yosemite nebo Yellowstone, západ Spojených států nabízí řadu světoznámých přírodních památek. Ten nejlepší národní park V USA je ale úplně jinde, soudí deník The Wall Street Journal (WSJ). Z třiašedesáti amerických parků čtenářům nejvíce doporučuje Isle Royale na severu státu Michigan.

Tento národní park leží na ostrově v Hořejším jezeře u hranic s Kanadou a cestovat se tam musí lodí nebo malým letadlem. I díky obtížnější dostupnosti pravděpodobně v hodnocení WSJ zvítězil, neboť deník při sestavování žebříčku přikládal největší váhu tomu, jak velké davy se na různých místech tvoří. Kromě toho zohledňoval rozsah a kvalitu turistických tras, dostupnost kempů a přístup k rekreačním aktivitám, jako je jízda na koni či na kole a rybaření.

„Většina lidí má tendenci spojovat si národní parky s několika očekávanými místy: Yellowstone, Zion, Yosemite. Ale když jsme všechno spočítali, vyšel najevo neočekávaný vítěz: Národní park Isle Royale,“ napsal deník.

Do rezervace pokryté jehličnatým lesem zavítá každoročně jen 25 000 návštěvníků. Turistům je k dispozici 36 kempů a přes 800 kilometrů značených tras, které se vinou po pobřeží nebo mezi jezery uvnitř hlavního ostrova o ploše asi 2300 kilometrů čtverečních. WSJ jej popisuje jako skutečnou divočinu a krajinu, která patří zvířatům, včetně losů a vlků.

Michiganský park nasbíral v žebříčku deníku 81 bodů a o dva body předčil horskou rezervaci North Cascades ve státě Washington, třetí místo obsadil kalifornský národní park Sequoia, který je domovem nejmohutnějších stromů na světě. V první desítce jsou i další méně známé destinace, včetně texaských parků Big Bend a Guadalupe Mountains. Uzavírá ji už zmiňovaný Yellowstone, který loni navštívilo více než 4,5 milionu lidí.

ČTK

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě