logo Silvarium tisk

V pátek 22. března končí lhůta k podávání připomínek k novele lesního zákona v mezirezortním připomínkovém řízení. Jen Hnutí DUHA jich zpracovalo 57 a ve středu je během happeningu “Neholte lesy dohola! Návrat monokultur nechceme!” předává zástupcům Ministerstva zemědělství. Návrh ministerstva nesměřuje k modernímu lesnictví, ale naopak podlamuje základy ochrany lesů založené v roce 1995 na povinnosti vnášet do lesů listnáče a jedle i pozdějších záruk, že v lesích bude zůstávat část těžebních zbytků a určitý počet starých stromů pro biodiverzitu, lesní živočichy i zdraví lesních půd.


Celý článek najdete zde.

 

Komentáře  

+7 # Rensa 2024-03-21 13:10
Základy ochrany lesů byly založeny v 19.století. Nic je nepodlomilo, platí stále, pouze s bláhovou vírou, že příroda si musí pomoci sama, jsme se na ně vydefekovali.
Veterináře nenapadne nepředepsat antibiotika, když kráva onemocní, nevyhlásit drakonická opatření při výskytu nemoci šílených krav, ptačí chřipky či afrického moru prasat, nepožadují zrušit velkovýkrmny prasat, velkochovy drůbeže.
Tak proč to jim obdobné postupy vadí u lesů?

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě