Autor: (ag)
Rubrika: TÝDENÍK KLATOVSKA
Vimperk/Správa šumavského národního parku skončí za dva týdny s likvidací polomů po lednové větrné smršti. Řekl to Libor Hošek ze správy parku. Dřevorubcům zbývá vytěžit už jen okolo 10 000 metrů krychlových dřeva z 839 000 m3 vyvrácených nebo zlámaných stromů. Do toho ale správci parku počítají 138 000 m3 dřeva, které podle předpokladů nechají ležet. "Oficiálně jsme oznámili, že v úterý 16. října se uskuteční poslední zasedání kalamitního štábu," uvedl Hošek. Vše ale závisí na počasí. Občasný déšť totiž brzdí přibližování dřeva, tedy stahování klád k místům, kam pro ně může přijet tahač.
Monitoring médií
- středa 24. červen 2026
- Hnutí Duha podalo žaloby na Macinku a Turka kvůli údajně poškozujícím výrokům (ČTK)
- V parku České Švýcarsko platí kvůli nebezpečí požáru zákaz vstupu do lesa v noci (ČTK)
- Spor o požár v Českém Švýcarsku pokračuje, chalupáři s verdiktem nesouhlasí (decinsky.denik.cz)
- Požár lesa na Pardubicku. Na místo vyjela i velkokapacitní cisterna (pardubicky.denik.cz)
- V Brně a okolí hrozí požáry. Meteorologové vyhlíží také extrémní vedra (brnensky.denik.cz)
- Po lijácích zůstali bez vody. Pelhřimovský Skrýšov zásobovaly cisterny, problém souvisí i s kůrovcovou kalamitou (ČRo - vysocina.cz)
- Stát chtěl peníze, zdražil dřevo a zlikvidoval české pily, říká byznysmen Kurka (seznamzpravy.cz)
- Na silnici u Štěpánova spadl mohutný strom na auto, řidič je zraněn (ČTK)
- Fotosoutěž Obrazy lesa pokračuje letní etapou (cesles.cz)
- Čtvrťáci si vyzkoušeli práci lesníků (Slavonické novinky)
















