Autor: (ag)
Rubrika: TÝDENÍK KLATOVSKA
Vimperk/Správa šumavského národního parku skončí za dva týdny s likvidací polomů po lednové větrné smršti. Řekl to Libor Hošek ze správy parku. Dřevorubcům zbývá vytěžit už jen okolo 10 000 metrů krychlových dřeva z 839 000 m3 vyvrácených nebo zlámaných stromů. Do toho ale správci parku počítají 138 000 m3 dřeva, které podle předpokladů nechají ležet. "Oficiálně jsme oznámili, že v úterý 16. října se uskuteční poslední zasedání kalamitního štábu," uvedl Hošek. Vše ale závisí na počasí. Občasný déšť totiž brzdí přibližování dřeva, tedy stahování klád k místům, kam pro ně může přijet tahač.
Monitoring médií
- čtvrtek 18. červen 2026
- Ministr Červený jmenoval ředitelem KRNAP Petra Moravce, odborníka na těžební technologie. Tento krok vyvolává obavy o směřování národního parku (hnutiduha.cz)
- Ministr životního prostředí dnes ve Vrchlabí jmenuje nového šéfa KRNAP (ČTK)
- Mise splněna. Čeští hasiči prošli evropskou certifikací pro zásahy u lesních požárů (hasicovo.cz)
- Evropa se připravuje na lesní požáry. V létě bude v pohotovosti rekordních 777 hasičů (hasicovo.cz)
- Plzeňský kraj je jedním z nejlesnatějších v Česku. Jehličnanů ale postupně ubývá (regionplzen.cz)
- Potomci starého rodu potřebují otevřít lom. Prý aby měli peníze na obnovu lesa u Moravského krasu (novinky.cz)
- Národní kolo 16. ročníku soutěže YPEF vyhráli žáci z Olomouce (mze.gov.cz)
- VLS se zapojily do finále Ještědské hlídky (vls.cz)
- Hradec Králové si nechá udělat inventarizaci zeleně, projekt potrvá deset let (ČTK)
- Ekologové připravují stínový Národní plán na obnovu přírody (ČTK)















