logo Silvarium tisk
Název: Následky další vichřice
Zdroj: Mladá fronta Dnes
Datum: 30.01.2007
Autor: Radek Drahný
Rubrika: Kraj Hradecký

* Jak to vidí

O větších škodách způsobených v Krkonošském národním parku pondělní vichřicí zatím nevíme, ale srovnání je těžké, protože silný vítr se v posledních dnech přehnal přes hory několikrát. Rozlišit nové škody od starších je obtížné. S nadsázkou se dá říct, že jsme už trochu otupělí, a vítr o rychlosti osmdesát kilometrů v hodině nám po nedávných zkušenostech tak hrozný nepřipadá. Riziko pádu poškozených stromů je však stejné nebo spíš vyšší. Zákaz vstupu má daleko větší význam než před dvěma dny. O zneužívání nebo porušování zákazu nevíme. Dá se předpokládat, že řada lidí ho poruší, ale teď nám napomáhá to, že jsou nadšeni ze sněhu a drží se většinou upravených tratí a sjezdovek.

O autorovi: Radek Drahný, mluvčí správy KRNAP

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - východní Čechy (hradec králové)

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě