logo Silvarium tisk

Tisíce lidí se kvůli šířícím se lesním požárům na západě Kanady musely evakuovat v provinciích Alberta a Britská Kolumbie, informuje web stanice BBC. Kanadská vláda varovala, že letošní klimatické podmínky patrně přinesou zvýšené riziko požárů. Už loni požáry v Kanadě pohltily na 15 milionů hektarů vegetace.

V Britské Kolumbii se od pátku z obce Northern Rockies šíří požár, který dostal název Parker Lake. Podle starosty dotyčné obce Roba Frasera začalo hořet, když vítr povalil strom na elektrické vedení.

„Než se k němu první hasiči dostali, vítr jej rozšířil tak, že jej nebyli schopni uhasit s vybavením, které měli na místě,“ popsal starosta. Parker Lake se v sobotu kvůli suchým podmínkám rozrostl na osm čtverečních kilometrů a na jeho hašení se kromě řady pozemních jednotek podílelo i devět helikoptér.

V sousední provincii Alberta je kvůli jinému požáru připravených k evakuaci asi 68 000 lidí z města Fort McMurray, jelikož nekontrolovatelný oheň se šíří asi 25 kilometrů jihozápadně od města.

Pro části Britské Kolumbie, Alberty i provincie Saskatchewan byly k dnešnímu ránu středoevropského času platná varování vládního úřadu Environment Canada před zhoršenou kvalitou ovzduší kvůli kouři z lesních požárů.

ČTK

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě