logo Silvarium tisk

Za pět let kůrovcové kalamity se podíl smrku na majetcích Lesů města Brna snížil ze 34 na 18 procent. Nejpočetněji zastoupený je tak nyní dub s 24 procenty. Vrcholu už kalamita dosáhla v letech 2019 a 2020, loni pokračoval pokles objemu těžby na 41 000 metrů krychlových, což je dokonce méně než před kalamitou. Vplývá to z výroční zprávy podniku ve Sbírce listin. Loni také poprvé po několika letech klesl objem peněz vydaných na pěstební činnost, šlo o 38 milionů korun.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+1 # schutzmeister@iex.cz 2023-11-09 12:26
Brňákům, těm je hej, zas tam zasejou doubek.

Co budou ale sázet v těch Alpách, bych rád viděl.

https://www.waldverband.at/borkenkaefersituation-in-osttirol-und-oberkaernten-weiterhin-kritisch/

" Vídeň, 6. listopadu 2023 (aiz.info). – Ve východním Tyrolsku a Horních Korutanech pokračuje masový rozmach kůrovců s nezmenšenou dynamikou. V roce 2023 došlo také k trvalému napadení na velké ploše a množství poškozeného dřeva bude pravděpodobně v podobném rozsahu jako v loňském roce, uvádí Federální středisko pro výzkum lesů."

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě