logo Silvarium tisk

Hasiči na jihu Moravy odpoledne zasahovali u požárů lesa, a to v Brně-Bystrci a u Veverských Knínic na Brněnsku. V obou případech kvůli povětrnostním podmínkám vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Obě události se obešly bez zranění, příčiny vzniku požárů i škody hasiči zjišťují. Zasahovali také u požáru v nepřístupném terénu v Brně u takzvané Staré dálnice, tam letěl i vrtulník. ČTK to řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Požár u Veverských Knínic hasičům ohlásili krátce po 13:00. Zasažená plocha byla zhruba 300 krát 100 metrů. „Na prořez v místě jsme používali motorovou pilu,“ popsal mluvčí. Požár měli hasiči po 14:00 pod kontrolou, v místě ale foukal silný vítr. Nebylo tak jisté, zda se někde znovu nerozhoří. Zcela jej zlikvidovali v 15:30.

Požár v Brně-Bystrci se rozšířil na menší ploše, asi 15 krát 30 metrů, zasažena byla pouze hrabanka. I tento požár měli hasiči krátce po 14:00 pod kontrolou, zcela jej zlikvidovali ve 14:30.

Požár u Staré dálnice se rozhořel také odpoledne, po příjezdu hasičů hořelo na ploše asi 30 krát 30 metrů. V místě zasahoval vrtulník. Kolem 16:00 už i tento požár měli hasiči pod kontrolou.

Druhý stupeň požárního poplachu znamená, že se zásahu účastní do deseti hasičských jednotek. Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně, nejzávažnější je čtvrtý, který bývá vyhlašován jen při mimořádných událostech.

ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě