logo Silvarium tisk

Nepovede schválení Surovinové politiky pro dřevo k navýšení těžeb dřeva a tedy k ,,drancování" lesů? Nepovede. Výše těžeb vychází z lesních hospodářských plánů, které schvalují nejen orgány státní správy lesů (krajské úřady), ale závazné stanovisko k nim vydávají i orgány ochrany přírody. Výše plánovaných těžeb dřeva nesmí překročit množství, které v lese přiroste a je tedy dlouhodobě udržitelná.

Na proces lesního hospodářského plánování nebude mít Surovinová politika pro dřevo žádný vliv. Jejím cílem není navyšovat primární kapacitu zpracování dříví (na pilách, v papírnách apod.), ale zaměřit se na výrobu výrobků s vyšší přidanou hodnotou (například CLT panelů, truhlářských výrobků, komponent pro montované dřevěné domky a konstrukce apod.).

Celý článek najdete zde

Komentáře  

0 # schutzmeister@iex.cz 2024-04-30 12:09
" Nepovede schválení Surovinové politiky pro dřevo k navýšení těžeb dřeva a tedy k ,,drancování" lesů?
Nepovede. Výše těžeb vychází z lesních hospodářských plánů "

To tak úplně není pravda.
Na malých majetcích není LHP a v podstatě se těží, jen když děda umře a nebo to sežere kůrovec - zásoba roste.
A pak máme dřeviny, kde se netěží zdaleka dle LHP. A není to jen měkký listnáč.
Jádrovýho buku je a bude stále víc a víc a pak tu máme borovici, která se těží jen minimálně - protože jí nikdo nechce. To bude ještě citelnější, až bude Ukrajina v EU / nedej bože Bělorusko. /
Takže výše těžeb rozhodně nevychází z LHP, to vyprávějte svý starý matěry. :lol:

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě