logo Silvarium tisk

Vratislav Mynář, dnes už bývalý kancléř, si v tichosti přisvojil pravomoc, která mu umožnila takřka bez omezení střílet zvěř v lánských honitbách. Po výtce Nejvyššího kontrolního úřadu totiž změnil zřizovací listinu lesní správy.

Stačilo doplnit 17 slov. Sedmnáct slov, které kritizované lovy kancléře Vratislava Mynáře v prezidentských honitbách legalizovaly.
Byl v tom zjevný rozpor: Nejvyšší kontrolní úřad v dosud neveřejném protokolu kritizoval Mynáře za to, že lovil v lánské oboře jen s pozvánkou lesního správce a svého podřízeného Miloše Baláka. Kontroloři se opírali o konkrétní odstavec zřizovací listiny.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+8 # lesmistr 2023-03-12 22:50
Pokud došlo prokazatelně k úpravě vyhlášky pro Lánskou oboru až v roce 2022, potom všechny předchozí bezpoplatkové lovy, Mynářovy a Balákovy podvody a mnohamilionové finanční úniky byly, a věřím, že jsou, dohledatelné a nadále zůstávají nepromlčenými trestnými činy. Za 10 roků to budou desítky milionů. Tomu budou odpovídat i tresty. Bylo by vhodné, aby byl pověřen dohledáním podvodů, tedy kromě orgánů v trestním řízení, ředitel Rus, ať ukáže, zda to skutečně myslí vážně. Nejen personál ví, co se dělo. A pokud nový ředitel zazdí jenom jeden podvod, ať se loučí. Oni mu kamarádi zajistí třeba místo zpátky u státních lesů.
Ceník za poplatkové lovy je známý. Jelen hodnoty
od 185 bodů CIC a výše - od 150 do 300.000 Kč.
Za 1 trofej!!
Že bylo uloveno celkově kolem 100 medailových jelenů, daňků a muflonů a jelenů sika ročně, je, věřím, dohledatelné. Kolik miliónů měl být příjem jenom za tyto trofeje za rok, lze spočítat. Kolik oficiálně inkasovala správa a kolik kancléř a ředitel za tzv. protislužby nebo dary, na to snad brzy dojde. Nemálo jedinců, kteří "dostali" od Mynáře odlov trofejových jelenů kolem 200-220 bodů CIC se tím již několik roků chlubí. A nezůstalo jenom u jelenů.
Obelhaný prezident, pokud nelhal o své vůli??!!, oznámil, že Mynář ulovil asi 20 kusů zvěře, vesměs nevhodné pro chov!! A ten soupis ( a ceny!!) jím ulovené trofejové zvěře, to je pokračování lží a podvodů. Jeden loupežník dostal milost. Ten druhý chtěl pro sebe abolici, ale už to nestihl. Jak obrovskou drzost projevil Balák, když prohlásil, že musí nechat vystřílet v oboře asi 700 kusů zvěře,
jinak ji neuživí. Je i tato lež trestná? Lež nejspíš ne, ale co se za ní skrývá , to ano.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě