logo Silvarium tisk

Ponechávání dřeva v lese pro to, aby tlející hmota vrátila do země živiny a poskytla útočiště mnohým druhům brouků nebo hub, nemusí být výsadou pouze bezzásahových lokalit na území Národního parku Šumava. Na Šumavě už desítky let ponechávají dřevo k zetlení také v místech, kde se normálně hospodaří.


Celý článek najdete zde.

Komentáře  

+7 # Zelený les 2024-02-27 11:07
Tak se na to podívejme. Pokud se v národním parku vykácí hektar lesa, zamená to, že tam zůstává přes padesát plm tlejícího dřeva z pařezů a větví. Pokud ale vykácí někdo jiný hektar lesa, hned se ozvou ekologové, že je tam potřeba ponechat nějaké tlející dřevo, jinak je to prostě plantáž. Zkrátka, když dva dělají totéž, není to totéž. Připadá mi, že ty naše národní parky nejsou ani součástí naší republiky. Tam totiž neplatí nejen zákony této země, ale ani ty fyzikální, chemické a přírodní. Lidé, nenechte se zblbnout a přemýšlejte!!!!!

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě