logo Silvarium tisk

V Krkonoších skončil největší projekt na obnovu mokřadů. Zanikly kilometry odvodňovacích příkopů. Na 35 lokalitách pracovníci Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) v loňském roce dokončili obnovu mokřadů, které byly v minulosti odvodněny. Na horách zrušili desítky kilometrů původních odvodňovacích kanálů. Je to zatím největší realizovaný projekt tohoto typu v Krkonoších. Ochranáři se obnově krkonošských mokřadů intenzivně věnují v posledních letech. Důležitým nástrojem je vedle zahrnování starých odvodňovacích kanálů také stavění dřevěných přehrážek, které zadržují vodu v krajině a zpomalují odtok z mokřadů. Od roku 2010 Správa KRNAP realizovala tři velké projekty v hodnotě několika desítek milionů korun. Na hřebenech vzniklo 2 200 různých typů hrazení a bylo zahrnuto 70 kilometrů kanálů. Jednou z prvních lokalit byla oblast nad Hrnčířskými boudami.


Celý článek si můžete přečíst v týdeníku 5plus2.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Domníváte se, že lesnictví potřebuje nové přístupy založené na šlechtění lesních dřevin pro vyrovnání se se současnými problémy?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě