logo Silvarium tisk

Ochranáři v Krkonoších zrušili kilometry odvodnění, díky velkému projektu mokřady brzy ožívají KRKONOŠE V Krkonošském národním parku skončil největší projekt na obnovu mokřadů. Pracovníci správy parku zrušili na 35 místech desítky kilometrů původních odvodňovacích kanálů. Budovali také dřevěné přehrážky, které zadržují vodu v krajině a zpomalují odtok z mokřadů. Ochranáři ze Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) provedli tři velké projekty v hodnotě několika desítek milionů korun. Na hřebenech vznikly stovky přehrážek. Jednou z prvních lokalit byla oblast nad Hrnčířskými Boudami, kde v roce 2010 přibylo dvě stě dřevěných bariér. Od roku 2019 je ochranáři budují systematicky. V loňském roce dokončili dosud nejrozsáhlejší projekt.


Celý článek najdete v týdeníku 5plus2.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě