logo Silvarium tisk

Green deal nutí i 59. nejbohatšího Čecha a majitele společnosti Carbounion Holding Petra Pauknera postupně proměnit svůj byznys. Uhlí a plyn v jeho portfoliu do budoucna ustoupí štěpce a montážím rozvodných sítí.

Kvůli montážím se už dříve spojil se společností e.on, a že to s restrukturalizací myslí vážně, dokazuje právě nyní smlouva se státním podnikem Lesy České republiky. „Je to obrovský kontrakt, o konkrétních číslech zatím hovořit nechci, ale podepsali jsme ho na deset let,“ říká Paukner. Není postavený na kůrovcovém dřevu, kterého bylo do dnešních dnů dost, ale jeho nejlepší chvíle končí spolu s tím, jak ubývá samotného škůdce.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+12 # Přemek 2021-09-14 15:12
To je začátek důsledku Green Dealu,viz.biopaliva, solární baroni. Dánsko vozí do teplárny v Kodani štěpku z Jižní Ameriky loděmi(65 tisíc tun měsíčně)kde EU kritizuje Brazilii,že kácí pralesy,ale Kodaň je tzv.zelená a hraje si na ekologii.Je to pokrytectví a vydělají na tom jen miliardáři(dotace) a vše zaplatí lidé.Uhlí vadí,ale plyn již nevadí(obě fosilní paliva),naproti jaderná energie také vadí.
+12 # schutzmeister@iex.cz 2021-09-13 11:14
Hnus milostivá....
"Paukner počítá s tím, že zdaleka nepokryje potřeby zdejšího trhu. „Tolik štěpky tu není,“
Desetiletej monopol.
A můžete všechny místní kotelničky zase v klidu přestavět na uhlí.
Nemluvě o tom, že vozit nehroubí z lesa je drancování, který Lčr nepřinese téměř nic.
Jo, to je Green Deeal po česku.
A na dalších 10 let je s FSC šmitec.
Proč prodávat kulatinu draho, když můžeme prodat pařezy.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě