logo Silvarium tisk

Národní park České Švýcarsko dnes navštíví ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Sejde se zástupci krajské samosprávy a správy parku, podívá se na místa, kde loni hořelo. V současnosti v okolí Hřenska pokračuje sanace skal a odstraňují se stromy, zničené nejrozsáhlejším požárem v historii České republiky. Na místo, kde bojovali hasiči několik týdnů s ohněm, přijede i ředitel hasičského záchranného sboru Vladimír Vlček.

Hladík, kterého jmenoval ministrem prezident Petr Pavel 10. března, přijede do Ústeckého kraje ráno. Nejprve se sejde se zástupci krajské samosprávy na úřadě v Ústí nad Labem. S nimi bude debatovat nejen o následcích požáru, ale jedním z témat by mohl být záměr vyhlásit chráněné krajinné území Krušné hory nebo stanovení nové aktivní zóny záplavového území kolem Labe. Proti tomu se postavili starostové a místní podnikatelé, obávají se konce rozvoje obcí.

Po návštěvě ústecké univerzity zamíří ministr do Českého Švýcarska. S ředitelem správy národního parku Petrem Křížem se bude bavit o bezpečnostních opatřeních a přípravě na turistickou sezonu, zajištění cesty na Pravčickou bránu a dalších záležitostech. Na cestě po území zasaženém požárem budou ministra doprovázet i starostové obcí v národním parku a jeho okolí.

Požár v Českém Švýcarsku se loni v létě rozšířil na plochu o velikosti 1060 hektarů. Policie požár vyšetřuje jako obecné ohrožení. Obyvatelé několika obcí se museli evakuovat, v osadě Mezná shořely tři domy.

ČTK

Komentáře  

+18 # Přemek 2023-03-28 14:29
Člověk,který tvrdí,že Česko se otepluje rychleji,než zbytek Evropy, je hoden být ministrem.Stačí být správně zeleně uvědomělý. Viz. celá EU.
+18 # Starý 2023-03-28 06:50
Ano, pane ministře, po vašich vyjádřeních a vyjádřeních vašich podřízených vám doporučuji tuto pro vás "výbornou a jedinečnou" strategii:
Až přijedete domů, podpalte si dům i stodolu a vaše rodina vás jistě bude chválit za to, že si postavíte do cca 100 let něco nového.....
To budete pašák a to všici kolem budou se jistě "těšit" na to co ještě neviděli.

Však jak k cizímu-státnímu, tak jak ke svému ???
Nebo vás neplatí stát a naše daně?

Pro jistotu cituje vaše slova:

„Když o tom takhle budete mluvit před médii, tak sem nikdo nepřijede. Naopak musíte říkat, že něco takového tady už za 10 nebo 15 let neuvidí,“ oponoval starostům na místě Hladík.

A pan Kříž:

„Určitě jsou všichni zváni do parku,“ uvedl Kříž s tím, že návštěvníci mohou v parku nyní vidět unikátní obnovu přírody po požáru.

A za mne:

Doporučuji zahubit tyto vlády a ministry a jejich systém a pak se těšit na unikátní obnovu !!!

Za tyto unikátní názory zasloužíte dle p. Rakušana zaslouženě přidat na výplatě a kde na to vzít ?? ... no přeci na důchodcích ....Ti vám po desetiletí zachovali a předali vše v pořádku a dnes se musí těšit na vaše "unikátní myšlení a skutky".
A ještě sledovat jak vše "vzkvétá", tak jak v našem Českém švýcarsku.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě