logo Silvarium tisk

I přes trvalý odpor dotčených obcí protlačuje ministerstvo životního prostředí vyhlášení Národního parku Křivoklátsko. Návrh úředníků zahrnul do parku dokonce i hřbitov v Karlově Vsi, ten se po peripetiích podařilo obci vybojovat zpět, ale další zádrhele zůstávají nevypořádané.


Celý článek najdete zde

Komentáře  

0 # schutzmeister@iex.cz 2024-01-08 12:50
Co to je proti Polandu ? 8)

https://wyborcza.pl/7,177851,30502650,lasy-panstwowe-koniec-epoki-ziobrystow.html

Tam rovnou vyhodili generálního.

"Kromě toho 15. října koaliční politici oznámili, že ukončí masové odlesňování v Polsku a 20 procent. z nich budou chráněny. A také, že v Polsku vzniknou nové národní parky. Soudě podle četnosti, s jakou nový premiér zdůrazňuje návrat do Evropy, však bude důležitá i aktivita Polska v oblasti lesní strategie, biodiverzity a obnovy přírodních zdrojů, protože to jsou základy Zeleného údělu, resp. minulá vláda ráda zdůrazňovala svou osobitost ve vnímání ochrany přírody. Je tedy jasné, že Kubica musí odejít."

A nepřidalo tomu, že sou v p.. i obchodně.
Minimální zisk a narušení nábytkáčského průmyslu.

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-ikea-zamknie-swoje-fabryki-w-polsce-koszty-produkcji-wzrosna,nId,7202763

"Ikea Industry Polska, která má u nás 16 výrobních závodů a zaměstnává cca 10 tis. zaměstnanci. Jak v rozhovoru pro web podotýká prezidentka společnosti Małgorzata Dobies-Turulska, 15 ze 17 oblastních ředitelství Státních lesů již opustilo zásady obsažené v certifikátu FSC. "

Jo, doba se mění.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě