logo Silvarium tisk

Kritika expertů i úřadů, že státní lesníci kůrovcovou kalamitu v minulých letech podcenili a nejednali včas, nyní dostala první soudní razítka. Pražský městský soud odmítl žalobu Lesů České republiky na ministerstvo životního prostředí kvůli tříapůlmilionové pokutě, kterou podniku v roce 2018 udělila Česká inspekce životního prostředí právě za nedůsledný zásah proti kůrovci. Ministerstvo při odvolání potvrdilo podniku penalizaci, jíž předcházela rozsáhlá kontrola na severu Moravy a ve Slezsku. Státní lesy předtím neuspěly ani s obdobnou žalobou na půlmilionovou pokutu kvůli kalamitě v jižních Čechách.

Celý článek najdete zde

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě