logo Silvarium tisk

Ministerstvo zemědělství ve středu představilo hlavní změny, které chce udělat v mysliveckém zákoně. Nejvíce kontroverzní věci, jako je změna minimální výměry honitby nebo povolení lovu bobrů a vyder, však do ní zatím nezakomponovalo, nejspíš se o nich rozhodne až na plénu Poslanecké sněmovny.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+7 # Starý 2023-02-16 09:42
Lov, a jen, a jen "LOV"
Tak už si laskavě páni zrušte celý zákon o myslivosti a udělejte zákon o lovu!
K čemu jsou myslivecké orgány, když stavy zvěře jen rostou, aby někdo jednou za myslivecký rok sepsal, sesumarizoval, lživou mysliveckou statistiku, to zvládne žák základní školy.
Nikde mimo vše neslyším o mysliveckém hospodaření, kolik myslivci sadí remízů, lesních porostů a kolik z nich jich dožije alespoň nějakého věku !!! Kdo vidí myslivce mimo lovu sázet lesy a remízy - pomíjím činnosti pro zemědělce, kde si hojí škody zvěří.
Který z návrhů ministra či dalších řeší tuto mysliveckou činnost. Kolik kontrol a opatření tohoto směru šlo od mysliveckých orgánů?
Ano, kdyby jim "lovícím" šikulkům bylo přikázáno ročně vysázet a dopěstovat do nepoškozeného a zdravého věku - příkladem 10 let, nějakých kultur...to by se děli věci....
No pak už by to nebylo jen o lovu, ale i odpovědnosti a vlastní zkušenosti s přemnoženou zvěří a konečně i pro přírodu dobře, zvláště teď po kůrovcových těžbách.
No a nechal bych to, jak se myslivcům daří veřejností sledovat, však jde o lidovou věc a příroda je pro všechny-zájem všech !!!
Jde tedy o veřejný zájem, stejně jak se definuje "LOV".
Jen ty měřítka se mění.
Jako dědek pamatuji výrazné sázení remízů naposledy před cca 40 lety a to to šlo.
Beru a reaguji na poznatky ze svého okolí, tak se snad nikoho nedotýkám, alespoň tam kde to i třeba funguje, věřím, že to i někde je.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě