logo Silvarium tisk

V návaznosti na seminář ve stejném dnu v Poslanecké sněmovně s názvem „Národní parky a CHKO: současnost, praxe a výzvy do budoucna“ se 25. dubna 2024 od 15:30 hod. konalo veřejné shromáždění na Malostranském náměstí v Praze.

Svolavatel protestu Hnutí život, z.s., zastoupené Ing. Martinem Klewarem, jeho členové a příznivci protestovali proti vyhlášení NP Křivoklátsko a proti dalšímu ničení lesů ochranou přírody.

Demonstranti zejména nesouhlasí se třemi tématy:

  • S předkládanou novelou zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, která má vyhlásit Národní park Křivoklátsko.
  • S politikou Vlády ČR a vládní koalice, která podporuje další velkoplošné usychání vzrostlých lesů v NP Šumava.
  • S přístupem MŽP, Vlády a vládní koalice, kteří po dvou letech od požáru v NP České Švýcarsko nerealizovali žádná legislativní opatření k posílení prevence vzniku požárů ve všech národních parcích a rezervacích v ČR.

Se zdravicí na demonstraci vystoupili lesničtí odborníci, politici – poslanci a senátoři a zástupci obcí v národních parcích.

TZ Hnutí život

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě