logo Silvarium tisk

Návrh na vyhlášení národního parku Křivoklátsko dlouhodobě vyvolává řadu emocionálních odmítavých stanovisek. Pojďme se podívat racionálně, z čeho návrh vychází a kam směřuje, ať si může každý čtenář udělat svůj vlastní názor.

Vybrané území je tvořeno především státním majetkem a především lesy. Více než 97 % území tvoří lesy a stejně tak je více než 97 % plochy ve státním vlastnictví. Návrh tady v maximální míře respektuje soukromé vlastnictví.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+16 # Starý 2023-01-25 06:43
No jo, papalášům z Prahy zdražili benzín a naftu, tak potřebují zdarma střílet kousek za Prahou.
Tak hurá bude nová přírodní rezervace.
Skutečný stav za pár let bude jak na Šumavě a dalších, hromada peněz na přírodní území, skoro nic uděláno a přírodní procesy poběží sami, tu část shoří, tu část zničí škůdci ....však pro přírodu vždy dobře a nic se nestalo.
"I ten lovec přeci po kůrovci, požáru na tu zvěř lépe vidí - tak sláva."
Však "lesáci" to za léta zničili, jak nám stále páni z kanceláří tvrdí !!
Tyto filozofie už známe.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě