logo Silvarium tisk

Vysadit tři miliardy stromů, nedovážet produkty vyrobené díky odlesňování nebo nový cíl pro snižování emisí a pohlcování uhlíku v odvětví lesnictví. Tím vším chce Evropská unie pomoci zachovat a obnovit evropské lesy.

Evropské lesy jsou v ohrožení, trápí je sucho, požáry nebo kůrovec. Kvůli vlně veder, nedostatku vody v krajině a kůrovcové kalamitě chřadnou i ty české. Vyplývá to například z dat organizace Člověk v tísni. Nejhůře jsou na tom podle environmentálního poradce organizace Jakuba Zeleného lesy v Českém Švýcarsku, Moravskoslezském a Jihomoravském kraji. „Mají nízkou fotosyntetickou aktivitu a jsou masivně napadeny kůrovcem,“ vysvětlil.

Celý článek najdete zde

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě