logo Silvarium tisk
Název: Lesy na Bruntálsku dostaly zabrat
Zdroj: Haló noviny
Datum: 29.01.2007
Autor: (ca)
Rubrika: Z DOMOVA

MORA VSKOSLEZSKÝ KRAJ - Podle odhadu Lesů ČR poškodila vichřice na Bruntálsku asi 30 000 tisíc kubíků dřeva. V této souvislosti nabádá ředitel krajského inspektorátu Lesů ČR Jiří Silvestr k opatrnosti.
ŻLidé by neměli vstupovat do zdejších lesů. Lokality budou označeny tabulkami, policie bude odklánět dopravu a hlídat vstupy. Kalamita vyžaduje sice lokální odstraňování škod - nejsou poničené velké plochy lesa, ale týká se to prakticky celého území Bruntálska,® vysvětlil. V celém Moravskoslezském kraji (MSK) vichřice napáchala škody na 250 000 kubících dřeva, většinou lokálně. Nejsložitější situace je právě na Bruntálsku, větší škody mají také na Ostravici v Beskydech. Ve čtvrtek Bezpečnostní rada MSK vyhlásila pro Bruntálsko nouzový stav a ustavila krizový štáb, který bude operativně řešit problémy. ŻOpatření by měla zatížit občany minimálně. Zákaz vstupu do lesů na Bruntálsku se netýká turistických center - upravovaných sjezdovek, lyžařských vleků a lanovek, běžeckých lyžařských tratí, pokud nevedou přímo lesem, a také parkovišť. Je ale také nutné říci, že by lidé měli být opatrnější v celém kraji, byť se vyhlášení nouzového stavu týká pouze Bruntálska. Místní škody na porostech jsou i v dalších oblastech Jeseníků a Beskyd,® upozornil hejtman MSK Evžen Tošenovský (ODS). Podle něj pro likvidaci škod po vichřici není třeba zapojovat armádu, v případě operativní potřeby budou k dispozici hasiči, policie a další záchranáři.

(ca)

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě