Hradec Králové 1. března (ČTK) - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) zrušil dva z pěti tendrů na nákup aut. Zrušené soutěže měly odhadovanou hodnotu dohromady 51 milionů korun bez DPH a podnik při nich chtěl koupit až 100 osobních aut nižší třídy a až 100 terénních aut nižší třídy. Všechny podané nabídky, v jednom tendru čtyři a ve druhém dvě, podnik vyřadil kvůli nesplnění požadavků. Lesy ČR předpokládají, že vypíšou nové tendry. Zbylé tři tendry na nákup dalších typů aut běží dál. ČTK to řekla mluvčí LČR Eva Jouklová. LČR patří polovina lesů v zemi.
Nové tendry budou moci Lesy ČR vypsat po uplynutí lhůt pro podání a vypořádání případných námitek proti vyloučení uchazečů a proti zrušení tendrů. "Nové tendry by mohly být vyhlášeny koncem března. Bude upraveno nastavení některých zadavatelem stanovených smluvních podmínek," uvedla Jouklová.
Podnik nyní vyhodnocuje soutěž na dodávku až 50 osobních aut střední třídy za odhadovaných 23 milionů korun a soutěž na dodávku až 100 terénních aut střední třídy za 55 milionů korun. Do první soutěže podniku přišlo osm nabídek, do druhé pět. Poslední běžící soutěž se týká nákupu až 80 terénních aut pick-up za 40 milionů korun a lhůta pro odevzdání nabídek u ní končí 24. března.
Záměrem Lesů ČR je prostřednictvím soutěží v souhrnné hodnotě 169 milionů korun obnovit až polovinu vozového parku čítajícího téměř 800 osobních aut. Průměrné stáří aut je 6,6 roku, 63 vozidel je starších deseti let. V posledních dvou letech byly nákupy nových vozidel u LČR prakticky zastaveny.
V minulosti se některými nákupy automobilů Lesy ČR zabýval Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Předloni antimonopolní úřad udělil podniku pokutu 140.000 korun za nákup aut Audi bez otevřeného tendru. Chyby se týkaly nákupu dvou vozů z roku 2008. Předtím ÚOHS podnik pokutoval částkou 160.000 korun za nákup aut Audi z roku 2009.
Lesy ČR zrušily dva tendry na nákup až 200 aut za 51 mil. Kč (ČTK)
Monitoring médií
- středa 25. únor 2026
- Emeritní rektor ČZU Petr Sklenička byl jmenován předsedou TA ČR (zivauni.cz)
- V Ostravě se uskuteční další veřejná aukce dříví (ostrava.cz)
- Arboretum Mendelovy univerzity vykácelo letité náletové dřeviny, má nové cypřiše (ČTK)
- Kořenovník vrstevnatý (e-los.cz)
- Také vám vadí nepořádek v lese na Kladně po bezdomovcích? Vznikla petice (e-kladensko.cz)
- Oboru nedaleko Jirkova lesníci brzy zruší (Mladá fronta DNES)
- Vědci řeší, jak zachránit nejtěžší organismus na světě. Šustí, ale chřadne (denik.cz)
- úterý 24. únor 2026
- Národní parky nelze kácet, varuje Bursík a dodává: Dotace na opravy domů přečerpala už Fialova vláda (irozhlas.cz)
- Lanškroun chce obnovit krajinu, vysadí tisíce stromů a vytvoří biokoridory (ČTK)
- V Libušině údolí probíhá kácení suchých stromů. Cílem je bezpečnost i obnova lesa (trebic.cz)
Anketa
Poslední komentáře
-
Očima dvou generací: Nahrazení zakmenění zápojem v novele lesního zákona i praxi
, VčeraOsobně jsem pro, vykročeno správným směrem. Bohužel pouze výhybka ... -
Oboru nedaleko Jirkova lesníci brzy zruší (Mladá fronta DNES)
, VčeraŽe by konečně někomu secvaklo, že je všude zvěře mraky, až tak, že ... -
Očima dvou generací: Nahrazení zakmenění zápojem v novele lesního zákona i praxi
, VčeraCo mě teda nejde na rozum.... Svorně staří i mladí / jo, Mansfeldi jsou ... -
Rekordní zájem o cenné dříví: X. aukce překonala dosavadní cenová maxima (TZ ALSOL)
, Před 4 dnyA taky Ostraváá!!! - kdo robí, zarobí. -
Z kůrovce jsme se poučili, ale přijde znovu. ‚Sežere Středohoří nebo Plzeňsko,‘ říká exporadce ministra (irozhlas.cz)
, Před 6 dny"Samozřejmě vyprodukujete kvalitní dříví, které milují zpracovatelé ... -
Z kůrovce jsme se poučili, ale přijde znovu. ‚Sežere Středohoří nebo Plzeňsko,‘ říká exporadce ministra (irozhlas.cz)
, Před 6 dny" Čekal jsem, že ten trend bude sílit, ale teď se to zase zhouplo k ... -
O dříví, ze kterého se vyrábějí třeba hudební nástroje, je velký zájem (lesycr.cz)
, Před 6 dnyAlsol únor. Šílené ceny v dubu a modřínu pokračují. :cry ... -
Kandidátem na ministra životního prostředí je Červený, prezident se s ním sejde (ČTK)
, Před 1 týdnemHned smutný úvod s vyjádřením Filipa Turka, že pan Červený ve funkci ...













