Název: Lesy ČR vyhlásily druhou část tendrů za 4,6 miliardy
Zdroj: Právo
Datum: 01.08.2007
Autor: (ČTK)
Rubrika: Trhy & ekonomika
Státní podnik Lesy České republiky (LČR) vyhlásil druhou část tendrů na práce v lesích a obchod se dřevem pro roky 2008 až 2010. Předpokládaná hodnota všech prací činí asi 4,6 miliardy korun a objem dřeva k prodeji je asi 10,3 miliónu metrů krychlových.
První část tendrů podnik vyhlásil již v první polovině července. Řekla to včera mluvčí LČR Šárka Kubelková.
Zakázky se odvíjejí od modelu, na kterém se v závěru června dohodlo ministerstvo zemědělství s lesnickými firmami a dřevaři.
První část 98 zakázek v hodnotě přes šest miliard korun se týká pouze pěstebních a těžebních prací, vlastní obchod se dřívím se bude dít v režii LČR. U nyní vyhlášených 159 tendrů si budou vytěžené dřevo obchodovat přímo firmy pracující na daném území.
Na každý model připadá polovina dřeva těženého ve státních lesích.
Vyhodnocení tendrů pro oba modely začne ve stejné době v druhé polovině září, uvedla Kubelková. S otevíráním obálek s nabídkami do první části tendrů se počítá 20. a 21. září, od 24. do 26. září by se měli otevírat obálky s nabídkami pro nyní vyhlášené soutěže.
"Od toho, že necháme oba modely souběžně běžet, si slibujeme jasnou odpověď na otázku, který model je lepší. Nezávislá komise oba modely důkladně posoudí a v roce 2009 nám dá jasnou odpověď," uvedl včera v prohlášení k tendrům ministr zemědělství Petr Gandalovič.
Stanovisko komise podle něj bude podkladem pro návrh zákona o správě státního lesního majetku. Tento zákon by měl zaručit stabilitu a dlouhodobou strategii správy státního lesního majetku.
Monitoring médií
- pátek 14. březen 2025
- Informace pro žadatele a vývozce o vystavení rostlinolékařských dokladů pro export dřeva (ukzuz.gov.cz)
- Kriminální případ z Konicka. U Ochoze zmizely z lesa duby a borovice (prostejovsky.denik.cz)
- Dřevěné konstrukce i v průmyslových halách (Stavitel)
- Cihla versus dřevo. První pohled mate aneb není všechno tak zelené, jak se tváří (byznys.hn.cz)
- Konžský deštný prales odhaluje tajemství globálního klimatu díky nové generaci afrických vědců (nationalgeographic.cz)
- Výborný: České nádrže mají dostatek vody i pro zvládnutí velkého sucha (ČTK)
- čtvrtek 13. březen 2025
- Evropská komise zveřejnila další termíny virtuálních školení o informačním systému evropského nařízení o odlesňování, školení budou probíhat celý březen 2025 (green-business.ec.europa.eu)
- Možnost využití celoroční doby lovu pro spárkatou zvěř je efektivní legislativní nástroj (svol.cz)
- Každý poslanec dostal kvůli lesnímu zákonu dopis 381 vědců. Prý umožní, aby lesy zůstaly jen továrnou na dřevo (archiv.hn.cz)
- Snazší a rychlejší výstavba solárních a větrných elektráren. Pomohou akcelerační zóny (TZ MŽP, MPO, MMR)
Poslední komentáře
-
Dub červený produkuje v dospělosti více dřeva než dub zimní a letní, potvrdila to studie
Ukladače uhlíku. -
Dub červený produkuje v dospělosti více dřeva než dub zimní a letní, potvrdila to studie
Nějak jsem tam nikde nenašel porovnání běžného přírůstu zimáku s ... -
Trump podporuje domácí produkci dříví, chce omezit dovoz
A co to dělá s cenama ? :lol ... -
Trump podporuje domácí produkci dříví, chce omezit dovoz
Tady je úplnej originál. -
Dopady změn klimatu ovlivňují hospodaření v dubových lesích, tvrdí vědci
" V podmínkách 5. LVS dub zimní dobře roste pouze na místech s ... -
Na břeclavské dražbě se prodalo veškeré nabízené cenné dříví, celkem tisíc kubíků (lesycr.cz)
A poučení z největší aukce v Evropě. -
Město si na Kronospan „posvítí“ (jihlavske-listy.cz)
Otázka je, jak dlouho na ně ještě budou moct svítit ? Až to Kroňaci ... -
Na břeclavské dražbě se prodalo veškeré nabízené cenné dříví, celkem tisíc kubíků (lesycr.cz)
A Zbiroh přináší trochu nové momenty, tak jak zafungovala ruka trhu.