logo Silvarium tisk

Češi milují procházky do lesů a jsou mimořádně citliví na jakýkoliv zásah, který se v lesních porostech děje. Proto v okamžiku, kdy se začaly po Kunratickém lese rozléhat zvuky motorových pil a těžké techniky, začali bít na poplach ti, kteří v blízkosti lesa bydlí.

Obavám veřejnosti se nemůže nikdo divit. České lesy občas připomínají divoký západ a lidé mají v paměti skandály spojené s krádežemi dřeva na Šumavě, články popisující drancování lesů neznámými firmami i poslední kauzu, kdy byl za skandálních okolností ze své funkce odvolán ředitel Lesů ČR.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+1 # schutzmeister@iex.cz 2023-02-21 12:38
"Někomu se může zdát podezřelá rychlost, se kterou naši pracovníci v lese provádějí kácení i odvoz stromů. To se děje z toho důvodu, že v Praze je teplejší klima a zima je zde výrazně kratší."

Možná, že právě chladnější klima může za špatné zvládnutí kalamity na mnoha místech jinde - rozhodně jde o revoluční zjištění. :lol:

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě