logo Silvarium tisk

Jihlavský Kronospan je jedním z nejmodernějších závodů na výrobu velkoplošných desek na bázi dřeva v Evropě a patří mezi největší závody nadnárodní společnosti Kronospan. V současné době zaměstnává na 700 pracovníků.

Ačkoli tradice dřevařské výroby vznikla v Jihlavě již v roce 1883, novodobá historie společnosti Kronospan se datuje od roku 1995, kdy světový lídr ve výrobě desek na bázi dřeva koupil Jihlavské dřevařské závody a vznikla společnost Kronospan CR. Od té chvíle se dřevařská výroba v Jihlavě neustále modernizuje a rozvíjí.

Celý článek najdete v týdeníku Speciál DNES

Komentáře  

0 # schutzmeister@iex.cz 2022-03-01 17:03
https://www.timberindustrynews.com/kronospan-plans-massive-investments-ukraine/
+2 # schutzmeister@iex.cz 2022-03-07 17:54
Jo, jo, z Vysočiny...

V letech 2012-2016 Kronospan investoval více než 870 milionů $ do dřevozpracujících projektů v Bělorusku. Tyto projekty nyní představují téměř 20 % celkové produkce dřevozpracujícího průmyslu země a 25 % běloruského exportu dřevěných výrobků.

https://export.by/en/news/austrias-kronospan-plans-to-invest-in-belarus-timber-industry-up-to-200m-within-next-18-months

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě