logo Silvarium tisk

Ministerstvo životního prostředí zahájí proces vyhlašování Národního parku Křivoklátsko ve středních Čechách. Park by se měl rozkládat na šestnácti procentech nejcennějšího území nynější Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Nový status by měl účinněji chránit tamní rozmanité lesy, skály, údolí, kaňon Berounky či desítky ohrožených rostlin a zvířat. Vznik národního parku podporuje i biolog David Storch, který byl hostem pořadu Události, komentáře.

Vyhlášení Národního parku Křivoklátsko vláda zanesla do svého programového prohlášení. Myšlenku už dříve podpořilo zastupitelstvo Středočeského kraje, které ministerstvo životního prostředí vyzvalo k přípravě jeho vyhlášení. Kraj už také začal na konci minulého roku jednat s obcemi, jichž se vyhlášení národního parku dotkne.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+19 # Přemek 2022-02-03 11:32
Zase krásné sliby a lži těchto zelených parazitů,že nebudou zákazy vstupu do lesa. Podívejte se na NP Šumava,kde nemají lidé ani dřevo a zákazy jsou stále více rozšiřovány pod záminkou ochrany přírody a místní nemají ani práci v lese,všude přelidníno,jen hotely,penziony a apartmány a enormní tlak na spotřebu vody,množství odpadů a těžby dřeva tam jsou vyšší než dříve a provádí se nejtěžšími harvestory. Náměstek NP Šumava prohlásil,že koně dělají podkovami větší škody než tyto stroje a ředitel řekl do kamery,že na holině a v porostu je stejné klima.Křivoklátsko má nádherné lesy i bez zelených parazitů a jejich diktátu.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě