logo Silvarium tisk

Chráněná krajinná oblast je zbytečná, omezuje naše práva a ministerstvo porušuje vlastní pravidla. Petiční výbor odpůrců vyhlášení Chráněné krajinné oblasti Soutok na Břeclavsku chce zastavení příprav. Petici proti vyhlášení Chráněné krajinné oblasti Soutok podepsalo téměř čtyři tisíce lidí. „Záměr není podložený společenskou poptávkou, je to politický úkol. Ministr nás označil za křiklouny z Lanžhota, se sedmnácti sty námitek se ale ve lhůtě nevypořádal. Obce Přítluky a Bulhary se zřízením CHKO Soutok nesouhlasí, velké zemědělce v Týnci a Kosticích nikdo neoslovil,“ říká mluvčí petičního výboru Marek Blažej.


Celý článek si můžete přečíst v deníku Právo.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě