logo Silvarium tisk

Zvláště v současné době, kdy již několik let řádí v lesních porostech kůrovec, nemusí být vlastnictví lesa žádnou výhrou. I v běžné situaci je koupě lesa dlouhodobou investicí, která se zhodnotí spíše příštím generacím. A tak je koupě lesa spíše srdeční záležitostí pro toho, kdo má kladný vztah k přírodě, nebo chce vlastnit les v konkrétní lokalitě, starat se o něj a využívat jeho dřevní potenciál.

Jaká je cena lesa

Cena lesa se určuje samozřejmě odhadem, který závisí na tom, jaké porosty v lese jsou. Pokud je část lesa ve stáří, kdy lze dřevo těžit, bude cena jiná, než les, který je prakticky celý obnoven, nebo teprve určen k obnově, či jeho stromy nedosahují věku, kdy je lze vytěžit a prodat.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+4 # Rensa 2021-12-16 12:00
Podle platných oceňovacích předpisů (zákon, vyhláška) se investice do lesa nevrátí nikdy.
A státu tento rozpor nevadí, téměř třicet let.
Úřednický šlendrián nebo záměr?

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě