logo Silvarium tisk

Lovec, který zastřelí v národním parku jelena nebo daňka, si už nebude moct nechat jeho paroží. Ministerstvo životního prostředí v pondělí schválilo změnu směrnice, podle které bude trofej nově připadat správám rezervací. Šéf resortu Petr Hladík (KDU-ČSL) tím reaguje na podezření, že úředníci národních parků a ministerstva pořádají lovy pro své známé a obchodní partnery.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+6 # Přemek 2023-10-15 13:32
Všechny tyto zelené parazity zrušit. V NP Šumava dostávají zaplaceno zaměstnanci tisíci koruny za odstřel zvěře, měli by střílet v rámci práce. Další nesmysl je,že externí lovci odlehčí perzonálu,musí mít výždy doprovod z řad perzonálu. Vrcholem je,že v NP Šumava střílí a stříleli i vědci(HRUŠKA)který si přes granty udělali z ochrany přírody udělali byznys.Je to propletený klientelizmus a černá díra na peníze daň.poplatníků pro pár vyvolených.Hladík jen plká a nic se nezmění.
+13 # Rensa 2023-10-13 19:33
Odpadá hlavní důvod pro vyhlášení Národního parku Křivoklátsko?

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě