logo Silvarium tisk

Se suchem mají zkušenosti všichni To, že se v Česku projevuje sucho, většina tuzemských obyvatel ví. Fenomén sucha dopadá na různé skupiny lidí jinak; v naší organizaci je řada expertů a expertek, kteří ho řeší dlouhodobě. Jakub Zelený, poradce pro změnu klimatu, připomíná, že aktivity organizace v tomto směru začaly v souvislosti s povodněmi: ,,Člověk v tísni zasahoval nejen v rámci humanitární pomoci, ale následně se také snažil ve spolupráci s místními autoritami a aktéry pomáhat při zavádění opatření pro zvýšení odolnosti proti extrémním jevům, jako jsou právě povodně." Tyto a následné aktivity se postupně začaly zaměřovat zejména na sucho.


Celý článek najdete zde.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě