logo Silvarium tisk

Závislost na Rusku město utlumí spalováním dřevěné drtě. Neví však, kde desetitisíce tun vezme. Už za pár týdnů začnou dělníci rozebírat staré kotle v maloměřické teplárně, aby tam mohli za více než dvě miliardy korun vystavět zcela nové zařízení, jež Brňanům zajistí teplou vodu. Jako palivo přitom neposlouží zemní plyn, ale nově dřevní štěpka, kterou mají dodávat Lesy města Brna. Spolupráce jedné městské firmy s druhou se na první pohled jeví jako ideální příklad toho, jak se Brno může stát – alespoň v tomto případě – nezávislé na zdrojích, jejichž dodávky jsou zvlášť vlivem aktuálního světového dění velmi nevyzpytatelné. Nicméně problém je, že podnik starající se o městské lesy nedokáže každoročně dodávat potřebných 80 tisíc tun štěpky. Náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL) tvrdí, že firma je schopná pokrýt polovinu tohoto množství. 

Celý článek najdete v deníku Mladá fronta DNES

Komentáře  

+7 # cvonza 2022-03-08 12:55
Kodaň dováží z Brazílie , Francie z Kanady lodí přes oceany = SUPER HNUS , kterému se říka eko topení :-?
+7 # schutzmeister@iex.cz 2022-03-08 12:05
Tady si můžete vybrat :
https://www.cmbiomass.com/
přivezou až na místo....
z Konga, Brazílie nebo radši z Ruska ? 8)

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě