logo Silvarium tisk

Boj s klimatickou změnou zahrnuje také výsadbu nových stromů, které pomáhají zachytávat uhlík z ovzduší a ukládat ho zpět do země. Nizozemská organizace proto přišla s myšlenkou, jak využít nežádoucí sazenice stromů, které jsou například odklízeny z blízkosti silnic, a přitom je dostat k lidem, kteří si je můžou zasadit zdarma.

Nizozemská organizace Meer Bomen Nu (Nyní více stromů) si stanovila cíl rozdat během této zimy milion mladých stromů farmářům, radnicím a vlastníkům půdy. Zakladatelé této malé organizace doufají, že tento cirkulární způsob výsadby nových stromů se stane běžně využívaným způsobem po celé severní Evropě. „V Nizozemsku chceme vysázet 37 tisíc hektarů lesa, což je asi 100 milionů stromů,“ řekla Hanneke van Ormondt, manažerka kampaně Meer Bomen Nu a členka klimatické a aktivistické organizace Urgenda pro The Guardian.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+2 # schutzmeister@iex.cz 2021-12-29 12:45
"Vezmou sazenice a keře z místa, kde jsou přemnožené, a zasadí je jinde, kde je jich naopak nedostatek."

Není tohle náhodou v čechách ilegální ?
Jsou ty Holaňďani ještě rozvojová země, před pár rokama vylezli z moře - až budou mít lesů jako tady, kde nám budou pěstovat ty rajčata ??

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě