logo Silvarium tisk

Šumava táhne stejně jako za covidu. Letos ochránci přírody vysvětlí, proč je v lesích důležité tlející dřevo. ŠUMAVA a toulky po šumavském národním parku v minulém roce vyrazilo 2,4 milionu turistů. To je o osm procent méně než v roce 2022, ale mnohem více než v době před covidem. Nejčastěji mířili na Modravu, k Chalupské a Jezerní slati nebo k pramenům Vltavy. „Rok 2019 byl se svými skoro 2,1 milionu návštěvníků rekordním, jenže pandemie koronaviru, která udeřila na jaře 2020, přepsala i tento nastavený rekord. V roce 2020 navštívilo národní park Šumava 2,55 milionu lidí. Jen o pár desítek tisíc turistů méně jsme zaznamenali v roce následujícím,“ porovnal mluvčí Správy národního parku Šumava Jan Dvořák.


Celý článek si můžete přečíst v týdeníku 5plus2.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě